Prof.Dr. Mehmet Saraç

Prof.Dr. Mehmet Saraç
Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde bitirdikten sonra aynı üniversitede Muhasebe-Denetim branşında Yüksek Lisans’ını tamamladı. Ardından ABD George Washington Üniversitesi’nde de Yüksek Lisans derecesi alan Mehmet Saraç, burada DC Yerel Yönetiminin Finansal Reform Projesinde çalıştı. Türkiye’ye döndükten sonra Boğaziçi Üniversitesinde Finans anabilim dalında Doktora yaptı ve bir süre araştırma görevlisi olarak akademik kariyerini sürdürdü.
Özel sektörde Ülker grubunun çeşitli şirketlerine Uluslararası İlişkiler ve Finans Danışmanı olarak danışmanlık yapan Dr. Saraç, özel bir reklam ajansında da bir süre danışman olarak görev yapmıştır. Mersin Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi’nde Y.Doçent olarak akademik kariyerine devam eden Dr. Saraç, halen Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
İngilizce ve Türkçe çok sayıda makalesi ve çeviri kitapları olan Dr. Saraç, ülkemizin önde gelen kuruluşlarına kurumsal finans eğitimleri vermekte ve danışmanlık faaliyetlerini sürdürmektedir.
Eğitim ve Danışmanlık Alanları: (Türkçe/İngilizce)
> Finansal Yönetim
> Finansal Tablolar Analizi
> Sermaye Piyasaları
> Yatırım Yönetimi
> Finansal Kurumlar
> Finans Teorisi

<< Ekibimize Geri Dön