Dr. Kutlu Çalışkan

Dr. Kutlu Çalışkan
Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını, psikoloji ve işletme alanlarını birleştiren örgütsel davranış bölümünde tamamladı. Yüksek lisans eğitimi sırasında aynı zamanda Alexander Mann İnsan Kaynakları Danışmanlığı firmasında, Petrol Ofisinin özelleştirme ve insan kaynakları yapılanması sürecinde takım lideri olarak çalıştı. Ekip çalışması ve verimli ekiplere olan ilgisi dolayısı ile master tezini ekip iklimi konusunda uluslararası bir çalışmanın Türkiye uygulamasını yaparak tamamladı.
Stres yönetimi, İş Yaşamı- Aile Yaşamı çatışması, Liderlik, Takım Çalışmaları, İnsan Kaynakları Reorganizasyon Projeleri ve Kurumsal Gelişim konularında TEB, Citibank, Shell, Siemens gibi kurumlara eğitimler verdi, kurumsal gelişim ve değişim danışmanlığı yaptı. 2006 yılında OEZPA aracılığı ile, Tavistock Enstitüsünden uzmanlar ile birlikte ORGLAB’e eğitmen olarak katıldı.
Aynı zamanda akademik çalışmalarına da devam ederek, kurumlarda adalet, iş etiği, kuruma bağlılık ve kurumsal değerler konularında araştırma ve yayınlar ile birlikte, yurtiçi ve yurtdışı kongrelerde sunumlar gerçekleştirdi. Doktora çalışmasını kurumlarda politik davranışlar ve çalışanların etkileme taktikleri üzerine tamamlayan Dr. Çalışkan, halen Marmara Üniversitesi’nde, öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

<< Ekibimize Geri Dön