Dr. Haşmet Gökırmak

Dr. Haşmet Gökırmak
Dr. Haşmet Gökırmak karayolu ve demiryolu taşımacılığı, ulaşım sistemleri ve lojistik analiz ve modelleme, ekonomik analiz, ağ tasarımı ve stratejik planlama, tedarik zinciri yönetimi, havayolu pazarlama ve yönetimi, enerji ekonomisi, sadakat programı yönetimi ve müşteri ilişkileri yönetimi konularında otuz yılın üzerinde tecrübeye sahiptir.
Dr. Gökırmak lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi, Maden Fakültesinde tamamladıktan sonra aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Lisans Burs İmtihanında başarılı olarak doktora yapmak üzere Amerika’ya gitti. Colorado School of Mines’dan Doğal Kaynaklar Ekonomisi konusunda Yüksek Lisans derecesi (MSc.) alan Dr. Gökırmak, daha sonra Geogetown Üniversitesi’nden Uluslararası Ekonomi konusunda Yüksek Lisans derecesi (MA) aldı. Amerikan Üniversitesi Ekonomi bölümünde Endüstriyel organizasyon ve Uluslararası Ekonomi alanlarında ki doktora (Ph.D.) çalışmasını tamamladı. George Mason Üniversitesi, İşletme Fakültesine devam ederek İş Geliştirme ve Pazarlama konularında MBA derecesi aldı.
Amerika’da Dünya Bankası, Science Applications International Corporation, HLB Associates, Nexant gibi çeşitli kuruluşlarda ulaşım ve enerji ile ilgili projelerde görev aldı.
Türkiye’ye döndükten sonra ERDEMİR Lojistik şirketinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Türkiye’de ilk özel demiryolu projesini yönetti. Türk Hava Yolları’nda İş Geliştirme ve Uluslararası Anlaşmalar Başkanlığı yaptı. Türk Hava Yolları’nın Star Alliance katılım sürecini yönetti. Star Medya Grubu Operasyon Grup Başkanlığı görevinden sonra çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

<< Ekibimize Geri Dön