Bige GürIşık


Bige Gürışık 
Profesyonel kariyeri Eğitim ve İnsan Kaynakları alanlarında tecrübelerden oluşan Bige GÜRIŞIK, Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü Lisans ve Bahçeşehir Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisans mezunudur.
Üniversite yıllarında reklam sektörünü deneyimledikten sonra 2001 yılında başladığı Telsim Telekomünikasyon A.Ş.’de müşteri temsilciliğinin ardından İnsan Kaynakları Departmanı’na geçiş yaparak Eğitim Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı. 2003 yılında Fiba Holding grup şirketi olan Finans Sigorta’ya geçerek 4 yıl boyunca tüm eğitim süreçlerinden sorumlu oldu. Ardından, DenizBank’ın eğitim bölümü olan Deniz Akademi’nin kuruluş ve yapılanmasında görev aldı.
Kariyerine 2008-2011 yılları arasında Avea Satış Eğitim departmanında devam eden Bige Gürışık, 2011-2013 yılları arasında Doruk Holding Grup şirketi olan Komşufırın’da Eğitim Müdürlüğü yaptı.
Kurumsal kariyeri boyunca eğitim ihtiyaç analizinden, eğitim tasarımına, çeşitli eğitim yöntemlerini dizayn ederek uygulamaktan, değerlendirme ve gelişim merkezi oluşturmaya kadar insan kaynakları ve eğitim alanında çeşitli tecrübeler edinen Bige Gürışık, International Coaching Federation (ICF) tarafından tanınan ve yetkilendirilen koçluk programı Aimco’yu bitirdi.
2015-2018 yılları arasında MB Akademi’de Yönetim Direktörlüğü ve Program Liderliği görevlerini sürdüren Bige Gürışık aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nda da ders verdi.
2018 yılından beri AKGEM ile eğitmenlik ve danışmanlık konularında işbirliği yapmakta olup, aynı zamanda “Bige’nin Stili” markasının da sahibidir.
Eğitim konularından bazıları; Eğitimcinin Eğitimi, Mülakat Teknikleri Eğitimi, Satış ve Hizmet Kültürü Oluşturma Eğitimleri, İletişim ve Beden Dili Eğitimi, Toplantı Yönetimi Eğitimi, Zaman Yönetimi Eğitimi, Telefonla Profesyonel İletişim Eğitimi, Yönetici Yetkinlikleri Geliştirme Eğitimi, Temel Satış Becerileri Eğitimi, İş Yaşamında Profesyonellik, İş Yaşamında Stil gibi eğitimler sayılabilir.
Uzmanlık alanları arasında kurum içi eğitmen seçme ve yetiştirme, İnsan Kaynakları projeleri, eğitim tasarımı, eğitim süreçleri tasarımı, akademi oluşumu ve eğitimlerinin verilmesi yer alan Bige Gürışık evli ve 1 kız çocuk annesidir.

<< Ekibimize Geri Dön