Baha Sipahi

Baha Sipahi
Darüşşafaka Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat-Maliye Bölümü mezunu olan Baha Sipahi, Dünyanın önde gelen Telekom firması Nortel Networks’ün Türkiye kuruluşu olan Nortel Netaş’ta 22 yıl süreyle İşletmeler ve Tedarik Zinciri konularında üst düzey yönetici olarak hizmet vermiş, Genel Müdür Kabine üyesi olarak şirket yönetiminde uzun yıllar görev almış ve birçok başarılı projeye imza atmıştır.
Nortel Netaş’ta Üretim, Satınalma, Lojistik, Mühendislik, Envanter ve Maliyet Yönetimi konularında Türkiye’de de ilk sayılabilecek birçok çalışmanın başlatılmasını ve hayata geçirilmesini sağlamıştır. 1994-99 yıllarında, ABD’de 5 yıl arka arkaya Global Malzeme Pazarlıklarına katılmış ve Nortel Networks adına portföy pazarlıkları yürütmüştür. 1995-2000 yılları arasında Netaş’ın Türkiye’de Kalder, Avrupa’da 3 yıl arka arkaya EFQM ödülü kazanan ekibinin içinde yeralmıştır. Toplam Kalite konusunda kendisi de Kalder değerlendiricisi olarak görev yapmıştır.
2007’de Nortel’in en büyük Off-shoring projesi olarak Türkiye’de Global Teknoloji ve Mükemmellik Merkezi oluşturmasında Netaş Proje Liderliği’ni yürütmüştür. 2008 yılında Tübitak Elektrik -Elektronik Teknoloji Platformu Başkanlığı’nı yürütmüştür. 2009 yılında Fransız danışmanlık ve denetim firması Mazars Denge’de Transfer Fiyatlandırması konusunda Partner olarak görev yapmıştır. Çalışmaları Euromoney – Internatinal Tax Review tarafından Avrupa’da ödül almış ve “2009 Türkiye’nin En İyi Transfer Fiyatlandırması Ekibi” seçilmiştir.
Yönetim Danışmanlığı, Tedarik Zinciri Optimizasyonu, Şirketlerde Yeniden Yapılandırma, Planlama ve Bütçeleme Teknikleri, Transfer Fiyatlandırması ve Kurumlara Özel Yönetimsel Eğitim Hizmetleri vermekte olup, değişik sektör zirvelerinde konuşmacı olarak görev almaktadır.

<< Ekibimize Geri Dön